Powroty do rzeczywistości bywają bolesne. Na przykład powrót na Joggera wiązał się z usunięciem 21 spamowych komentarzy. Uzbieranych w 4 dni :/ W tym momencie zaczynam zmieniać ustawienia starych wpisów.

Komentarze

 • zdz (2012-09-21 19:23:52):

  Increase Ur p3n1$ !!!1
  ;-)

 • rozie (2012-09-21 20:38:22):

  Wystarczy lekko mocniej hardcore’owa captcha. Chociaż i tak masz hardcore. Może spamerzy pokochali aktywnych joggerowiczów?

 • Remigiusz ‘lRem’ Modrzejewski (2012-09-21 22:36:32):

  Nie ustawię czegoś, czego sam bym nie rozwiązał… I niestety wychodzi na to, że system komentarzy na Joggerze nie pozwala na sensowne prowadzenie bloga kierowanego do kogoś więcej niż tutejsza społeczność. A szkoda, bo ciągle zastanawiam się nad platformą do bloga tematycznego.

 • shadzik (2012-09-22 01:11:50):

  To chyba ostatnio jakaś plaga. Też miałem jakieś niby powiązane z tematem komentarze, głównie do starych wpisów i zmieniałem albo na brak możliwości komentowania, albo na komentarze tylko dla joggerowców.
  A Jogger jest jeszcze w ogóle rozwijany? Bo ten web 2.0, to też już ma parę lat.

 • rozie (2012-09-22 10:07:03):

  @lrem Można podpiąć zewnętrzne komcie. Patrz Kosa. Nie żebym szczególnie popierał takie rozwiązanie, bo ma swoje wady (brak prostego backupu, zależność od kolejnego serwisu), ale się da i część tematu to załatwia.

  @shadzik Komentarze tylko dla joggerowców też są do obejścia. No chyba, że poprawili buga, ale jakoś nie przypuszczam. Tyle, że spamerzy jeszcze nie odkryli tej metody, zapewne.

  Zresztą IMO wyłączenie komentarzy lub “komcie tylko dla platformersów” (gdzie dostęp do platformy jest płatny) to świetny sposób na zero feedbacku. Inna sprawa, że dla zawieszonych blogów przydała by się opcja pt. “wyłącz komentarze dla wszystkich wpisów”.

 • Grzegorz (2012-09-22 10:18:53):

  U mnie dzień w dzień miałem kilka do nawet kilkunastu spamowych komentarzy. Sypałem blokadami na IP i usuwałem przez 2-3 miesiące, ale koniec końców wyłączyłem w ogóle. Szkoda czasu.

 • shadzik (2012-09-22 10:26:10):

  Zatem pytanie, czy teraz sam muszę się martwić o to jak walczyć z nagłym przypływem spamu (prawdopodobnie spowodowanym przestarzałą technologią platformy), czy platforma jest jednak rozwijana i można liczyć na to, że coś w tym kierunku zostanie zrobione by wszystkich zadowolić.

  Jeśli opcja pierwsza, to jest to dla mnie znak, że po wielu latach (u mnie 2005r.) przyszedł czas na przeniesienie się na własne śmieci (wordpress).

 • Minio (2012-09-22 22:58:36):

  lRem: tutaj nie ma się nad czym zastanawiać.

  Jogger ma dwie zalety:
  1. Strona główna, która za darmo włącza Cię do społeczności — można szybko zdobyć grono stałych czytelników, co zawsze motywuje do pisania.
  2. Joggerowy bot, któremu można wysłać wpis, odpowiedź na komentarz itp. Dla mnie osobiście to już nie ma znaczenia, gdyż i tak przestałem korzystać z komunikatorów, ale kiedyś było ważne.

  Jogger, jako platforma blogowa, umarł (wg blipa ostatnia zmiana została wprowadzona w grudniu 2010 roku). Jogger, jako społeczność, jeszcze dycha, ale to i tak tylko namiastka tego, czym był jeszcze 2-3 lat temu.

  Joggera bardzo lubię, ale sentyment to nie wszystko. Rzeczywistość jest brutalna. Gdybym miał zakładać nowego bloga tematycznego (a tak się składa, że założyłem niedawno ;) ), to nawet bym nie pomyślał o Joggerze, tylko od razu zaczął na swoim.

 • Remigiusz ‘lRem’ Modrzejewski (2012-09-22 23:23:16):

  Tylko to swoim mnie trochę wkurza. Chciałbym to trzymać gdzieś, gdzie ktoś inny odpowiada za dostępność choćby podstawowej treści.

 • Minio (2012-09-23 00:34:38):

  lRem: u mnie hostingodawca ma w regulaminie zapisaną dostępność na poziomie minimum 99,5% w skali miesiąca. Niby sankcje za niewywiązanie się są niewielkie (darmowe przedłużenie konta), ale od razu widać, w jaki sposób podchodzą do klienta. Jestem na swoim w tym sensie, że mam pełną kontrolę nad stroną, ale oczywiście nie muszę dbać o hardware etc.

  Zawsze też możesz założyć na Wordpress.com. Co prawda tam chcą dodatkową kasę za podpięcie własnej domeny i dostęp do edytora CSS (!), ale będziesz miał wsparcie techniczne, ochronę przed spamem Akismet i możesz skupić się na pisaniu.
  Nawiasem mówiąc, na Wordpress.com też mają Jabberowego bota, który poinformuje Cię o nowych komentarzach i nowych wpisach na śledzonych blogach. O ile mi wiadomo, nie można za pośrednictwem tego bota nic publikować.

  Koniec końców, wszystko zależy od potrzeb. Ja uznałem, że wolę dostęp przez SSH, prostotę obsługi panelu administracyjnego (zwłaszcza jeśli chodzi o wgrywanie mediów), ogromne możliwości personalizacji bloga i dziesiątki wtyczek oraz skórek, spośród których mogę sobie wybierać. Jogger mi tego, niestety, nie oferuje.

 • Remigiusz ‘lRem’ Modrzejewski (2012-09-23 10:07:53):

  Ej no, serwer z >99.9% dostępności to ja też mam. Ale wiem, że Wordpress na nim raczej nie wydoliłby pięciu minut w przypadku trafienia na HN, o popularniejszych miejscach nie myślę nawet. Zresztą wiem, że jak postawie własne, to pierwszy miesiąc zleci na dopieszczaniu setupu zamiast pisaniu (co w sumie może mieć sens).

 • google account login (2014-11-04 04:00:10):

  It’s important to see the features and functionality of how Google Plus works.
  If you will find it a perplexing task to develop an advertising and marketing plan, be sure
  you don’t start to large and build it up. Other search engines sprang up like mushrooms nevertheless
  it wasn’t well before Google had a stranglehold on the web, setting itself up
  via powerful algorithms since the arbiter of website quality and importance.

 • the juicer (2014-11-19 21:33:33):

  A quality juicer that works well at lower speeds is the ideal type
  to look for. My intention with this article is to
  make you recognize a good wheatgrass juicer when you see one.

  Fruits with high amount of citric acid should be consumed in moderation.

 • pattivwybffhc.wordpress.com (2014-11-20 08:11:23):

  As I crossed the street, I saw a man parked by the donation center taking a juicer out of his
  car. Most high functioning juicers will cost somewhere in the range of $200 to
  $2,000. Very few models come close to the efficiency of this one and even if they do, they don’t seem
  to last as long or produce as much juice.

 • http://www.delineacion.org (2014-12-21 11:16:58):

  A quality juicer that works well at lower speeds is the ideal type to look
  for. All of the parts are easily removed and are made of an easy-to-clean material.
  Fruits with high amount of citric acid should be consumed in moderation.